Вступ
Пожежа. Що це таке?
Вогонь у міфології
Види пожеж
Причини пожеж.
Методи боротьби з пожежами
Засоби пожежогасіння
Пожежна безпека
Вогнезахист
У разі пожежі
Перша допомога при пожежі
Цікава інформація
Презентації
Перевір себе

Цікаві факти

Що робити пожежним, коли немає пожеж. Звичайно - тренуватися. Але тренування набридають. Тоді керівник пожежної команди міста Норчепінга (Швеція) вирішив улаштувати змагання по швидкості з'єднання пожежних рукавів в одну рукавну лінію. Усі рукави, що знайшлися в окрузі, були задіяні і за 76 хвилин 3 секунди з'єднані в магістраль довжиною в... 5728 метрів. Так був установлений своєрідний рекорд.

***

Німецький автомотогонщик Юрген Баумгартен на мотоциклі "Ямаха" у 1973 році вразив планету, промчавши по 30-метровому коридорі вогню з температурою 1500 градусів за Цельсієм. Але ж у баці - високооктановий бензин, що займається немов порох.

Цей рекорд потрапив у Книгу Гінеса з другої спроби. Перший виконавець цього трюку - англійський мотогонщик - загинув.

***

У книгу Гінеса занесений і рекорд по швидкості добування вогню від тертя двох паличок ("живий вогонь"), що дорівнює 39.7 секунди.

***

Найбільша з пожеж на нафтових промислах трапилася в Хасси-Туіль (Алжир) 13 листопада 1961 року і продовжувалася по 28 квітня 1962 року, поки не була приборкана вибухом. Полум'я здіймалося на висоту 130 метрів.

***

Найгучніший вибух відбувся в Індонезії 27 серпня 1883 року при виверженні вулкана Кракатау. Звук вибуху був чутний на одній тринадцятій частині земної кулі. Вважалося, що сила цього вибуху в сто разів більше, ніж при іспиті самої потужної водневої бомби, створеної в наш час.

***

Самим логічним з усіх шлюбів ХХ сторіччя назвали британські газети одруження між артисткою невеликого англійського цирку, що виступає з номером "Вогнедишна жінка", і пожежним, працюючим у тій же трупі. Воістину ідеальна пара.

***

Пожежний Ральф Дилл зі штату Джорджія (США) здивував навіть товаришів по службі, що бачили види: він сполучався шлюбом у спеціально підпаленій будівлі. Наречений і наречена були одягнені в теплозахисні костюми, фата - з азбестового матеріалу, а на головах - блискучі каски. Поки одягнений у спеціальний скафандр священик вів церемонію одруження, друзі обливали "вівтар" і присутніх струменями з вогнегасників. Вибравши з вогню, Дилл заявив, що його дружина з перших хвилин спільного життя повинна знати особливості його професії... Мабуть, це саме "вогняне" весілля.